Розбудіть свій мозок – підтримуючи правильну роботу мозку, ми можемо суттєво впливати не лише на свій коефіцієнт інтелекту, а й на емоційний і соціальний інтелект.
Розбудіть свій мозок
Навіть у сучасному світі наш мозок все ще вкритий купою питань. Але дослідження доводять, що мозок можна тренувати так само, як і наше тіло. Наш мозок має величезну пластичність, нейрони можуть оновлюватися та створювати нові та постійні зв”язки. Однак, підтримуючи правильну роботу мозку, ми можемо суттєво впливати не лише на свій коефіцієнт інтелекту, а й на емоційний і соціальний інтелект.
Як підтримувати правильну роботу мозку
Згідно з поточними дослідженнями, ми повинні звернути увагу на три основні стовпи для підтримки належної роботи мозку. Це правильне харчування, фізична підготовка і, не в останню чергу, розумова підготовка. Зупинимося на першому стовпі – харчування.
Необхідні поживні речовини або харчування для мозку
Вуглеводи – для своєї роботи мозок використовує значну частину глюкози, отриманої з раціону. Оскільки мозок не в змозі самостійно зберігати глюкозу, він залежить від постійного надходження з їжі. Ідеальним є споживання вуглеводів зі злаків або пластівців.
Жири – жири необхідні мозку для еластичності та гнучкості мембран нейронів. Такі необхідні омега-3, омега-6 і омега-9 жирні кислоти містяться в рослинних і рибних жирах, яким ми повинні віддавати перевагу в своєму раціоні. Вони містяться, наприклад, у рибі, морських водоростях, бобових, авокадо та багатьох інших.
Білки – загальновідомо, що білки є основним будівельним матеріалом для наших клітин. Білкові речовини абсолютно необхідні для формування, дозрівання і міграції нейронів. Повноцінні білки можна знайти, наприклад, у м”ясі, молочних продуктах або яйцях.
Вітаміни та мінерали – вітамін Е та С є важливими антиоксидантами не лише для мозку. Вітамін Е природним чином міститься в рослинних оліях, горіхах, насінні, сої чи маку. Вітамін С в основному міститься у фруктах і овочах. З мінералів магній важливий для мозку для підтримки нервової системи, а також сприяє нормальним психологічним функціям. Цинк, йод і залізо підтримують наші когнітивні функції.
Що ще ми можемо зробити, щоб підтримати наш мозок?
Серед популярних продуктів, які люди часто споживають для активації мозку, є різні стимулятори, наприклад темний шоколад, який завдяки вмісту флаванолу покращує кровопостачання нашої лімбічної системи. Улюбленим стимулятором для нашого мозку є кава через вміст кофеїну, який є єдиним ефективним ранковим напоєм для багатьох із нас.
Ще одним «суперпродуктом» для мозку є чорниця, яка захищає мозок від наслідків стресу, а згідно з іншими дослідженнями, речовини, що містяться в чорниці, можуть підтримувати пам”ять і моторику. Квашена капуста також є важливим продуктом харчування, який, природно, має високий вміст вітаміну С і вітаміну В12. Нарешті, ви також повинні вибрати авокадо, який містить ненасичені жирні кислоти, які сприяють хорошому кровотоку та знижують рівень холестерину.
Якщо ми не можемо отримати достатню кількість корисних речовин через свій раціон, то деякі харчові добавки можуть нам допомогти. Найчастіше це капсули, таблетки або безалкогольні напої, які містять перераховані вище речовини для підтримки нормальної роботи мозку. Іншим варіантом є так звані «функціональні продукти», такі як батончики, каші або різні закуски, збагачені речовинами, корисними для нашого мозку.
Мозок також потребує води та руху
Мозок до 40% складається з води, і зневоднення значно уповільнює його діяльність, водночас це може бути однією з причин головного болю. Тоді рух забезпечує циркуляцію крові по всьому нашому тілу, запускає вироблення гормонів «щастя», допомагає організму краще справлятися зі стресом і депресією, а в цілому підвищує життєвий тонус, захисні сили і буквально «прояснює голову». Тож не забуваймо про достатню кількість рідини та регулярні фізичні вправи.
Автор статті: харчовий терапевт Вероніка Покорна
© 2022 При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування в Україні) є обов”язковими.