Національність: українка
Дисципліна: триатлон
Кращі результати:
- 2019 Târgu Mures ETU Aquathlon European Championships (U23) – 1 місце;
- 2019 Târgu Mures ETU Aquathlon European Championships (Elite) – 4 місце;
- 2019 UKR Aquathlon National Championships (Elite) – 1 місце;
- 2019 UKR Sprint Triathlon National Championships – 3 місце
- 2019 UKR Cross Triathlon National Championships – 3 місце;
- 2016 Châteauroux ETU Aquathlon European Championships – 3 місце;
- 2014 Cologne ETU Aquathlon European Championships – 2 місце;
- 2014 UKR Duathlon National Championships – 3 місце;
- Багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів України;
- Майстер спорту з плавания;
- Майстер спорту з триатлону.
ІСТОРІЯ ВАЛЕНТИНИ МОЛЧАНЕЦЬ
З триатлоном я познайомилась доволі таки пізно – у 18 років. І саме у 18 років я вперше в своєму житті сіла на велосипед. Проте, появі триатлону у моєму житті передувало 9 років успішного плавання, тому з професійним спортом я знайома більшу частину свого життя.
У дитинстві заняття з плавання для мене несли суто лікуальний характер – для випрямлення спини та задля зміцнення імунітету, але стрімкі успіхи у данному виді спорту змінили весь шлях та познайомили мене зі щоденними важкими тренуванями (вранці та ввечері), а згодом і з подіумами на Чемпіонатах України. Кожна перемога затягувала мене все глибше та глибше у вирій професійного спорту…
Будучи у віці 18ти років спортивний шлях повернув у напрямок триатлону і додав до плавання ще дві спортивні дисципліни (вело та біг). Це було не просто знайомство з новими видами спорту, це було повне занурення в ще два, зовсім різні світи. А найбільша дилема поставала в тому, як все це витримати та вдало поєднати, адже триатлон, як кажуть в народі “конячий вид спорту”…
І я дійсно відчула це вже після перших змагань в чистому триатлоні. Проте, перші перемоги вже на перших змаганнях з цього залізного виду спорту знову закрутили мене у вихрі професійного спортивного життя… Чим більше перемог та більш значущого рівня були змагання, тим цікавіше мені ставало тренуватись та йти до наступної цілі.
Проте в житті будь-якої людини, що сповідує спорт трапляються травми. А життя спортсмена, любителя чи професіонала ще більш ризикована. Особливо, якщо це велоспорт. В 2018 році відбулася подія, яка розділила моє життя на дві половини. Під час велотренування я була збита водієм вантажівки через його неуважність. Лікарі поставили мені діагноз: компресійний перелом хребта. Я пролежала в лікарні довгий час без будь-якої можливості руху взагалі. Потім послідувала довга реабілітація. Я поступово вчилася стояти, сидіти і знову потрошку ходити. У мене було довге й важке відновлення після травми. Лікарі відмовляли мене від будь-яких занять спортом та забороняли мені повертатись професійний спорт взагалі. Досі памятаю їхні слова: “Дівчино, та за який спорт ти говориш! Ти сама подумай, тут здорові виграти неможуть і нормально себе почувати на Європейському рівні, а ти за себе після такої травми говориш! Тобі взагалі нічого там ловити та навіть мріяти! Живи звичним життям!” Саме в цей момент я познайомилась з комндою Nutrend. Їх підтримка, віра в мене та спортивне харчування значно допомогли мені продовжити спортивну карєру. Завдяки своїй старанності, наполегливості і підтримці близьких по духу людей, я встала з колін і через рік виграла на чемпіонаті Європи з акватлону! Я повірила в себе і почала все заново.
Чому ви почали користуватися продуктами Nutrend?
За своє довге та різноманітне спортивне життя мені вдалося спробувати досить багато різноманітного спортивного харчування різних брендів. Нажаль, на той час мені так і не вдалося зупинитись на одному виробнику спортивного харчування. Адже в кожного було щось своє, що мені підходило, а також і ті товари, які не підходили взагалі, або не надавали того самого очікуваного від них результату. Натомість, саме в Nutrend я знайшла те, що не змогли запропонувати мені інші бренди. Для мене Nutrend – це дійсно шикарна лінійка спортивних продуктів, як для циклічних видів спорту, так і для силових, а також для людей з активним способом життя, починаючи з потрібних всім “комплектуючих” (вітаміни, мінерали, хондропротектори, амінокислоти) та закінчуючи енергетичними стимуляторами, що значно допомагають в змагальний період.
Як продукти Nutrend допомагають вам у спорті?
За своїм життєвим кредо, я людина – перфекціоніст, тому для максимальної зручності я поділяю всі продукти від Nutrend на три потрібні та важливі для мене категорії:
- “Комплектуючі” – це вітаміни, мінерали, хондропротектори та всі необхідні суплементи для нормального існування спортсмена – Flexit Gold Drink (вважаю, що це взагалі справжня знахідка для спортсмена), Curcumin, Omega 3, а також комплекс Multivitamin + Multimineral;
- Категорія для тренування – сюди входять в першу чергу всі продукти для швидкого та якісного відновлення після складних тренувань – Regener, Whey Amino 10 000, BCAA, а також ті продукти, що дають змогу якісно відпрацювати тренування – AAKG Compressed Caps, VO2 Boost, Krealkalyn, Taurin, напій Unisport;
- Та звичайно ж найважливіший «підрозділ», що безумовно є в кожного професійного атлета “Все для кращого результату на змаганнях», який має навіть свою діючу (для мене) черговість. Обов’язковими для мене там є:
- За годину до старту – AAKG Compressed Caps та Taurin;
- За пів годин години до змагань приймаю Gutar;
- Перед самісіньким стартом – гель Turbo Effect Shot;
- А так, як олімпійська дистанція в триатлоні займає досить багато часу, то в продовж всієї дистанції необхідна якісна та швидка підзарядка – для мене цю місію виконують гелі Carbosnack та Turbo Effect Shot.
А після старту – знову ж таки не забуваємо про відновлення (див. вище).
Раціон харчування у вашому виді спорту безумовно є дуже важливим у досягненні високих результатів. Як ви звичайно харчуєтесь?
Звичайно, харчуванню та раціону я приділяю достатньо багато уваги. Адже я розумію, що правильне харчування – це частина успіху, та важлива ланка на шляху до перемоги.
І моє головне правило в їжі, як професійного спортсмена, а також звичайної людини, яка хоче бути якомога довше насолоджуватись здоровим життям: «Простота, збалансованість та різноманіття». Тому, я слідкую за тим, щоб в кожному прийомі їжі в мене були і вуглеводи, і білки, і жири. Причому у різних пропорціях та без надмірної термічної обробки.
Для простоти я сформую п”ять істин дійсно здорового харчування:
1. Різноманітність. Я намагаюсь якомога більше урізноманітнювати свій раціон. Це найважливіше завдання.
2. Збалансованість. У кожному моєму прийомі їжі повинні бути і білки, і жири, і вуглеводи (складні).
3. Простота і локалізація. Я ніколи не женусь за суперфудами і “заморськими” продуктами (напр. авокадо, кіноа, чіа, горіхи макадамія, ягоди годжі, кокосове молоко і т.д.). Так, вони, безумовно, джерело багатьох корисних речовин. Але, варто пам”ятати, що наш мікробіом звик до продуктів локального походження – “де вродилось, там і пригодилось”.
4. Індивідуальність. Кожен організм індивідуальний, в кожного свій вік, мікробіом, слабкі та сильні сторони. І те, що відмінно підходить одній людині, може сильно нашкодити іншій. Тому користоюсь своїми перевіреними схемами харчування, які підходять саме мені найкраще.
5. Кількість. Дуже важливо не переїдати, адже якими б корисними продукти не були, якщо людина встаєте з-за столу і бажаєте лише прилягти і не робити зайвих рухів (зав”язати жирок) – це нічого хорошого за собою не несе. Після цього хочеться тільки спати, я вже мовчу про неможливість якісного тренування після обїдання…
Мій раціон згідно з правилом №1 та №2 завжди змінюється, і в більшості випадків він чергується таким чином:
Сніданок:
Приклад № 1: 2-3 варених яйця + вівсянка з ягодами
Приклад № 2: омлет + овочі + вівсянка
Приклад № 3: Авокадо + овочі + яйце + бутерброд з сиром та кавою
Після сніданку: комплекс Multivitamin/Multimineral + Curcumin + Omega 3
Обід:
Приклад № 1: мясо (переважно птиця у вареному, тушкованому чи запеченому вигляді) + гарнір (гречка, рис, бобові, спагетті, булгур, сочевиця та інші) та ОБОВЯЗКОВО овочі
Приклад № 2: творог з ягодами, фруктами та горіхами.
Приклад № 3: риба + бобові + салат
Вечеря:
Приклад № 1: риба + гарнір + салат
Приклад № 2: спагетті та трішки мяса або яйця
Ранок: склянка чистої води; через 20 хв. Flexit Gold Drink; через 20-30 хв сніданок.
Після сніданку: комплекс Multivitamin/Multimineral + Curcumin + Omega 3 + Arginine
Перед тренуванням: VO2 Boost + Tyrosine
З собою на тренування: Isodrinx або Unisport (в залежності від умов та направленості тренування)
Після тренування: Regener або Whey Amino 10 000 або BCAA (чередую після різних тренувань) + Glutamine
Між прийомами їжі: Inosine та протеїн. А також різні адаптогени (настоянка женьшеню, елеутерококу та родіоли рожевої)
Перед сном: ввечері ZMA та Casein на ніч.
Як минає ваш звичайний тренувальний день?
Прокидаюсь рано (близько 7-мої години ранку), щоб здійснити свій обовязковий “ранковий ритуал” – склянка води + МФР (міофасцеальний реліз) та за 20-30 хвилин до сніданку встигнути випити Flexit Gold Drink. Далі сніданок та запашна кава (без неі ніяк). Після цього одразу починаю збиратись на тренування. Найчастіше – це або тренування в басейні або велотренування. Загалом від двох до чотирьох тренувань в день різної інтенсивності, направленості та тривалості. Саме від інтенсивності та типу тренування і залежить, що саме я вживатиму на сніданок та яке саме спортивне харчування буду використовувати перед, під час та після тренування. Між тренуваннями звичайно ж йде черговий прийом їжі та процесс відновлення, який є чи ненайголовнішим у спортивному житті. Для мене також важливим чинником є саморозвиток та психоемоційна розрядка, тому книжка, здобуття нових знань та читання нових наукових досліджень (особливо з дієтології) слугує для мене найкращим видом відпочинку, медитації та розвитку.
Що мотивує вас тренуватися?
Звичайно, головною мотивацією є мрія та якась омріяна ціль, вони якнайкраще мотивують терпіти виснажливі тренування та рухатись далі незважаючи на різні складнощі в житті. Але, як би це дивно не звучало, буває так, що і поразка мотивує працювати ще краще, ще сильніше, ще відданіше та зосередженіше. Це як “магічний пендель”, який миттєво пробуджує до ще більш активних дій.
Яке тренування було найважчим у вашому житті? І чому саме?
Важко пригадати, адже воно було таке точно не одне… Напевно, це все ж таки це було якесь довготривале тренування на велосипеді з великим набором висоти та ще й без відповідного і такого необхідного підживлення під час тренування – гелів, батончиків або хоча б спортивного напою.
Могли б ви розказати про свій кращий виступ на змаганнях? Як він вплинув на вас?
Насправді було багато гарних виступів та дійсно вдалих змагань. А враховуючи, що триатлон складається з трьох окремих циклічних дисциплін, то окремі старти можна виділити вражаючими успіхами на якомусь окремому етапі. Проте найперше, що спадає на думку при даному питанні – це Чемпіонат Європи з акватлону в м. Кьольн (Німеччина, 2014р.). На мою думку саме цей старт вплинув на мене найсильніше. Адже займаючись триатлоном всього пів року я поїхала закордон на Чемпіонат Європи і зайняла там 2 місце серед юніорів та 16 місце серед всієї еліти!!! Тобто дізнавшись лише пів року тому взагалі про існування даного виду спорту я вже була на п’єдесталі! Я досі пам’ятаю свої емоції після того старту! Ми з командою та тренерами їхали назад машиною приблизно дві доби і емоції настільки мене переповнювали, що я цілу добу так і не змогла зімкнути очей та хоча б трохи поспати. Я настільки не могла повірити в це, що ще пару разів в дорозі, в ночі, коли ніхто (на мою думку) не бачив – я діставала медаль і переконувалась, що це все насправді і реально відбувається зі мною. Напевно, зі сторони я більше нагадувала Ґолума (Смеаґол) з фільму «Володар перснів», що з захватом дивився на свою першу медаль з такого престижного чемпіонату і в думках неодноразово повторював «Моя прелесть…!»
ТОП 5 продуктів NUTREND: