Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Велнесс > Поради > Нутрієнти та їх роль у зміцненні і…

Нутрієнти та їх роль у зміцненні імунітету

Не секрет, що наразі більшість людей в зв"язку напруженою ситуацією (COVID-19) у всьому світі турбує питання зміцнення імунітету. Що це взагалі таке і який механізм його дії?

Яку роль в його зміцнені все-таки грає славнозвісний вітамін С та як саме правильно його вживати? І чим ще ми можемо значно допомогти своєму орагнізму в такий час? Які амінокислоти повинні бути більш акцентовані і яким нутрієнтам наразі варто приділяти більше уваги?

Механізм дії вітаміну С на імунітет

Почнемо з того, що кожного дня у нас в організмі вмирають мільярди клітин. І це цілком нормальний процес для здорової людини, адже ці клітини відпрацювали свою місію і закінчили свій життєвий цикл. Це, насправді, позитивне явище, адже ці вже відпрацьовані клітини можуть бути пошкодженими, погано функціонуючими, дефектними, або навіть мутуючими та стати легкою здобиччю для вірусу.

Цей процес щоденного відмирання великої кількості клітин в нашому організмі називається апоптозом і є дуже важливим для підтримання гомеостазу, зменшення ризиків запалення та для гарного функціонування імунної системи. Так ось, саме всім відомий нам вітамін С  активує та підсилює такий важливий процес в нашому організмі (апоптоз) набагато швидше та ефективніше утилізуючи хворі клітини, не даючи таким чином вірусу шансу потрапити в пошкоджену клітину для подальшого розвитку та його реплікації (розмноження). Тобто: немає пошкодженої клітини - немає резервуару для розмноження вірусу...

Але, саме головне, що необхідно знати - вітамін С засвоюється обовязково в комплексі з біофлаваноїдами, які значно підсилюють ефект даного вітаміну. Проте не більше ніж 1200-1300 мг за добу (більше людський організм засвоїти просто не здатен).

Причому, найкраще прийом вітаміну С розтягувати невеличкими дозами протягом всієї доби.

Важливі нутрієнти

В цей непростий час варто зробити акцент на амінокислотах -  купити аргінін та глутамін.

Вживайте продукти багаті селеном, цинком, вітаміном D, вітаміном Е та омега-3 жирними кислотами. При необхідності вживайте ці нутрієнти додатково у вигляді спортивних добавок, купити які ви можете в Києві та по всій Україні. Адже ці елементи забезпечують щільність та стійкість мембран наших клітин до проникності в них вірусу.

Споживайте більше білку для побудови важливих нам імунних клітин, інтерферону та задля швидкої імунної відповіді. Не забувайте про глютамінову кислоту, адже наші альвеоли (основний функціональний елемент легень, через стінку якого і здійснюється газообмін) полюбляють все, що з нею повязане (це може бути, наприклад, нежирний бульйон, інші джерела глутаміну з їжі або той самий глутамін у вигляді біодобавки)

Піклуйтесь про мікробіоми

Дуже важливо годувати свої хороші бактерії в кишечнику, адже вони завжди на вашому боці та є основою нашого імунітету.

Тому, радуйте та годуйте їх частіше:

1. Вживайте більше ніжної та розчинної клітковини;

2. Не їжте смажене та багато солодкого;

3. Споживайте багато білка високої якості (бобові, гриби, яйця, риба, морепродукти, не жирні бульйони);

4. Більше харчового холестерину (відварені нарідко яйця, маленький шматочок сала, можна ложечку жирної сметани);

5. Надавайте перевагу на натуральні продукти багаті каратиноїдами (все зелене, жовте та помаранчеве) Адже вони багаті вітаміном А, який має сильну епітелізуючу дію на слизові оболонки та шкіру, що в свою чергу є нашим першим барєром від вірусів та бактерій;

6. Намагайтесь якомога більше урізноманітнювати свій раціон.

І звичайно ж, не забувайте про рух та сон! Адже наш вірний помічник - гормон мелатонін має сильні протизапальні властивості та підсилює ефективність функціонування імунної системи надаючи клітинам стійкості до вірусу. А рух та фізична активність значно зменшують кількість гормону стресу, якого у наші дні і так вистачає з головою. Тому не давайте стресу жодного шансу, не втрачайте мотивації та свого цінного часу.

Будьте здорові!

© 2020, Nutrend, автор Валентина Молчанець. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування в Україні) є обов"язковими.