Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Циклічні види спорту > Поради > Вода для спортсменів - пити чи не п…

Вода для спортсменів - пити чи не пити?

ПИТИ ЧИ НЕ ПИТИ - THAT IS THE QUESTION...!

Сучасна людина дуже часто в гонитві за новомодними суперфудами, різноманітними вітамінно-мінеральними комплексами, БАДами та добавками, які начебто мають подарувати їй здоров"я, силу, красу та довголіття забуває про саме головне, про основу основ, без якої нічого, АБСОЛЮТНО НІЧОГО з вище вказаного непрацює і, в кращому випадку, завершиться лише викинутими на вітер грошима та нульовим ефектом. Цікаво чому? Відповідь надзвичайно проста та прозора неначе... ВОДА.

Так! Саме вона! Не варто перераховувати всі надзвичайно важливі функції води в нашому організмі, зі скількох саме відсотків рідини складається наше з вами тіло, та в який саме період нашого життя. Адже знати всю наявну інформацію з вікіпедії не означає розуміти її та правильно застосовувати у повсякденному житті.

Людині найголовніше зрозуміти, що вода - є ГОЛОВНИМ розчинником в нашому організмі! Що саме вода розчиняє такі необхідні нам для життєдіяльності елементи та щей забезпечує їх транспортуваня до наших клітин та органів. І те, що більшість ДОРОГИХ детокс-препаратів, які чомусь стали дуже популярними в наш час, можна замінити ЧИСТОЮ ВОДОЮ.

Існує досить багато формул, щоб вирахувати скільки все ж таки необхідно випивати води саме для вас: і формула розрахунку об"єму води по показнику гематокриту з ваших індивідуальних аналізів; і формула, що використовується в реабілітології (ваша вага × 1,5 мл × 24 години  + 100 мл = об"єм необхідної води); і відома всім формула: 40 мл × вагу тіла = необхідний об"єм води. І що саме цікаве, що в більшості випадків, особливо беручи до уваги останні дві формули - результати будуть майже ідентичні!

Звичайно, це все має корригуватись виходячи з аналізів, віку, статі та стану органів. АЛЕ, якщо ви не п"єте води взагалі, то варто вже починати це робити.

Адже, дефіцит води в організмі може нагадати про себе найрізноманітнішими способами: тріск у суглобах, лущення шкіри, темні круги під очима, погане самопочуття, головні болі, поганий сон та настрій. Але це тільки зовнішні прояви. Адже, при дефіциті води страждають всі органи! І нирки, і кишечник, і печінка, і сердце з судинами через згущення крові.

Проте людина, чомусь не поспішає виконувати саме найпростіше та найлегше правило, яке дійсно додасть їй здоров"я. Людина завжди знайде відмовку, щоб почати робити правильно, допоки, як то кажуть "півень не клюне". І навіть тоді, коли вже щось пішло не так і організм подає сигнали тривоги, людина спішить в аптеку за розріджуючими кров препаратами, до "знавців з інтернету" за БАДами та магічними добавками/ферментами, але тільки не за чистою, свіжою водою.

Випити склянку води зранку натщесерце? Почати пити по пару ковтків між прийомами їжі? Чи, наприклад, випити води тоді, коли ви вже ...надцятий раз за день забігаєте на кухню "заморити червячка"? Або о 12 ночі, коли раптово напав "жор" і людині, як вона думає, життєво необхідно з"їсти котлетку. Чому саме в ці моменти не привчити себе, або хоча б спробувати випити чистої, теплої води?

Скільки разів чула: "Вода зранку??? Як таке можна пити?! Бееее!!!" Краще ж гіркої, чорнючої, як арабська ніч кави, розбовтати в ній пару столових ложок цукру (бо: "Не, ну геть перебор, щось занадто вона вже гірка!") та ще й з рогаликом (з тим же "корисним" цукром присипаним зверху).

Чи таке: "А навіщо мені пити? В мене ж не має спраги!" Або: "Ой, та нащо мені та вода, я ж не сильно так і потію, щоб багато пити...?" Саме популярне: "Я п"ю багато чаю та кави! А ще супи! Багато супів!"

А тепер ATTENTION!

  • Кава, чай, вино, окрошка, а тим паче пиво - не враховуються до необхідного об"єму кількості води за добу;
  • Якщо у вас наявна додаткова фізична активність, то рідину, яку ви випили під час тренування також НЕ плюсуємо до загального об"єму води;
  • Людям з довготривалими фізичними навантаженями, а отже і підвищеним потовиділенням необхідно забезпечити себе не тільки чистою водою, але і необхідними електролітами, які надзвичайно активно та швидко втрачаються нашим організмом під час потовиділення. З даним завданням чудово справляються ізотонічні напої;
  • В літній, спекотний період навіть без фізичних навантажень пийте напої, що багаті електролітами, вітамінами та фітонутрієнтами, що зазначені вище, як ізотонічні напої. Це допоможе вам уникнути дисбалансу електролітів, що в свою чергу зменшить ризик перебоїв сердцево-судинної системи та відповідно тиску і самопочуття;
  • Якщо є проблеми з нирками і набряками, то кількість води має коригуватись індивідуально зі спеціалістом, виходячи з даних по стану здоров"я;
  • Якщо вам кортить прям вже починати покращувати своє здоров"я, обмін речовин та в додаток своє самопочуття, налагодивши свій питний режим впродовж дня, то починати необхідно додаючи води по-трошку - по 200-250 мл на день (лише склянка води) до свого раціону та уважно дивлячись за реакцією свого організму (набряки і т.д). І так поступово дійти до 6-8 склянок на день;
  • Розраховуючи приблизно необхідну кількість чистої води на день, необхідно враховувати "свою ідеальну масу тіла". Це означає, що якщо людина важить, наприклад, 120 кг і в неї наявні "зайві кілограми", то відро води (за розрахунком по формулі) пити їй не варто;

Різнобарв"я ізотічних напоїв, склад, вплив, необхідність, концентрацію та навіть приготування в домашніх умовах, задля забеспечення себе необхідними речовинами ми розглянемо у наступній статті.

Бажаю всім здоров"я та чистої води! CHEERS!

© 2020, Nutrend, автор Валентина Молчанець. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування в Україні) є обов"язковими.