Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Циклічні види спорту > Поради > Харчування велосипедиста під час …

Харчування велосипедиста під час гонки, марафону, триатлону: поради Олександри Гришиної

Правильне харчування - то невід'ємна частина тренувального процесу, а харчування велосипедиста під час змагань - це другий по важливості фактор після правильної розкладки сил, що впливає на результат. 

Своїми рекомендаціями ділиться представниця команди NUTREND, чемпіонка України на половині залізного триатлону, переможниця двох етапів серії змагань Ironman 70.3, призер кубків та чемпіонатів України з олімпійського та спринт триатлону Олександра Гришина:

Їсти під час гонок, безумовно, треба. Але що? Шмат м'яса і звичну для нас у повсякденному житті їжу у триатлонку/бігові/велотруси не запхаєш, і у ритмі гонки не з'їси. А тим паче, коли організму потрібна їжа, після якої ви не дасте драпака з race course у найближчі кущі.

Потрібна їжа, яка за лічені хвилини засвоїться і потрапить у кров, щоб надати вам енергії.

Трохи історії. Перший енергетичний гель було винайдено у США у 80х роках. Батько дівчини, яка бігала на довгі дистанції, зіткнувся із проблемою болісного травлення їжі у своєї доньки під час фізичного навантаження. Він занурився у вивчення цього питання, та винайшов першу рідку форму спортивного харчування - прототип сьогоденних енергетичних гелів, які набули великої популярності у професійних спортсменів, а згодом і любителів.

Фруктові смаки, швидке засвоєння, ніяких проблем з боку травного апарату, а на виході забезпечення організму енергією - зробили своє.

Шляхом перепробування купи брендів спортивного харчування за свій 10-річний досвід, я знайшла для себе спортивне харчування Nutrend.

Ця європейська компанія досягла дійсно високого рівня у розробці харчування для циклічних видів спорту на витривалість.

1. Літо прийшло і стартовий сезон у самому розпачі. Тренування жаркі та виснажливі, не забувайте про достатнього рівня гідратацію. Пийте воду і спортивні напої. Вони повернуть організму втрачені з потом мікроелементи та додадуть енергії.

2. На змаганнях або при відчутті браку енергії використовуйте спортивні гелі Carbosnack, Endurosnack. Доступність і зручність використання, приємний смак і достатньо рідка форма, яку не треба запивати водою (це великий плюс, повірте, ви не їли в'язких гелів на спеці, за 2 км до пункту харчування з водою, а я їла).

Їжте гелі з розрахунком 1 шт. на 40-45 хвилин гонки. 

Або енергетичні батончики/гелі з розрахунком 1-1.15 на довгих тренуваннях. Не пропускайте прийоми, бо від того залежить ваш результат. Особливо не пропускайте, якщо маєте низький процент жиру в організмі (тобто ви худий/худа із швидким метаболізмом) або у вас велика м'язова маса (годувати м'язи також треба).

3. Якщо ви страждаєте від судом, ви також можете запобігти їх виникненню заздалегідь. Для того існує антиспазм Magneslife

Перед змаганнями ввечері та перед стартом випиваєте по одній монодозі і вперед. При цьому на спекотні старти магнезія повинна бути як Отче наш!

4. Усі, хто хоч раз брав участь у змаганнях знають стан, коли не вистачило енергії для фінішного ривку або просто "вирубило" енергетичний стан організму. І тут розумні люди вже подумали. 

Довгі триатлони і марафони - таблетки Nutrend Carbonex за 7-10 хвилин до початку того самого ривку або на відчутті браку сил. 

Олімпійські триатлони та спринти - Gutar є вашим спасінням. За 15-20 хвилин до ривку і вперед. 

Марафони - найкраще буде Carbonex запити гелькою Carbosnack... І колою в ідеалі, десь на 34-36 км.

От такі секрети, в яких ніякого секрету, супроводжують мене впродовж 4 стартових сезонів. Саша їсть і рекомендує то робити всім! Бажаю вдачних стартів, друзі, на гонках треба їсти, однозначно. Бомбаніть за мене, і бережіть себе. Всіх люблю!

© 2017, Олександра Гришина, Nutrend. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування в Україні) є обов'язковими.