Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Циклічні види спорту > Поради > Коли і як вживати продукти спортив…

Коли і як вживати продукти спортивного харчування під час велоперегонів та інших змагань? Частина 1.

Енергія – мотор нашої продуктивності. Енергія необхідна для всіх життєво важливих процесів, що проходять в нашому організмі: підтримки всіх його функцій, звичайного руху, робочої діяльності, і, звичайно, ж, для занять спортом.

Багатогодинна виснажлива їзда на велосипеді чи велоперегони або ж напівмарафон перевірять не тільки Вашу фізичну форму; Вам не зійде з рук навіть найменша погрішність. Під час підготовки до спортивних змагань, коли мова йде про правильне харчування та питний режим, необхідно знати та дотримуватись відповідних правил, які лише будуть допомагати в досягненні спортивних успіхів та в подальшому відновленню після змагань.

Купити європейське спортивне харчування для велоспорту у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та інших містах України ви можете в магазинах офіційних партнерів ТМ Nutrend.

Перед змаганням:

Дайте своєму тілу достатньо часу, для того щоб воно активувалося. Організм потрібно «запустити» принаймні за три-чотири години до початку змагань, розбудити його і правильно забезпечити енергією. Для цього обирайте такі продукти, які легко перетравлюються та містять велику кількість вуглеводів. Перед велоперегонами м'ясо краще залишіть своїм суперникам, тому що у Вашого організму не буде досить часу на його перетравлення, цей процес вимагає великих енергозатрат і до того ж Ви будете відчувати важкість у шлунку цілий день. Доцільними варіантами їжі у даному випадку будуть картопляне пюре, рис або макарони, а потім млинці, фрукти, пудинг або солодкий чай. Дотримуйтесь простого правила: чим інтенсивніше фізичне навантаження на Вас чекає, тим багатшою на вуглеводи має бути Ваша їжа.

Перед стартом, щонайменше за 1, 5 - 2 години рекомендується їсти вівсяні пластівці або ж фруктово-зерновий батончик RAW BAR, який є ідеальним джерелом енергії для будь-якої фізичної активності.

Батончики RAW, які виготовлені виключно з природної сировини, без використання теплової обробки, зберігають максимальну кількість, вітамінів та мінералів.

Про свій раціон та продукти спортивного харчування думайте не лише перед самим змаганням, але й заздалегідь. За декілька днів перед велоперегонами забезпечте свій організм продуктами, багатими на вуглеводи та енергію для майбутньої інтенсивної роботи. Не забудьте також про достатній прийом мінералів, особливо якщо Ви страждаєте від спазмів. Ми рекомендуємо продукт ANTICRAMP, який допоможе організму поповнити запаси мінералів та уникнути спазмів під час фізичних навантажень.

Одноразову ампулку MAGNESLIFE  завжди майте під рукою в якості першого помічника при гострому спазмі під час велоперегонів або ж під час виснажливого тренування.

Дуже важливим є також відповідний питний режим.

Забезпечте своє тіло необхідною рідиною заздалегідь. Приблизно за годину перед змаганням рекомендується випити 100-200 мл спортивного напою, для спринтерів – це ізотонічний спортивний напій, для тих, хто займається витривалими видами спорту – гіпотонічний спортивний напій або ж вода без газу.

У випадку, якщо гідратація організму падає нижче певного рівня, це неминуче спричиняє проблеми. Для того, щоб Ваш організм працював правильно, вміст води і розчинених в ній речовин повинен знаходитись в оптимальному співвідношенні. Під час довгих велоперегонів чи інших виснажливих фізичних навантажень не рекомендується пити тільки чисту воду, тому що з потом організм втрачає також велику кількість мінералів та іонів. Для доповнення питного режиму компанія NUTREND рекомендує вживати гіпотонічно розведений іоновий напій ISODRINX, який буде забезпечувати Вас не тільки енергією , а також і необхідними мінералами.

Пийте перш, ніж Ви відчуєте сухість у роті, в ідеалі кожні десять хвилин, маленькими ковтками. Якщо навколо жарко і волого, тоді - ще частіше. Навіть незначна втрата рідини в організмі негативно впливає на фізичну продуктивність. Для правильної гідратації не існують якісь правила, все залежить від температури навколишнього середовища і фізичної активності, яку Ви зараз виконуєте.

Другу частину матеріалу читайте тут

© 2017, автор дієтолог-консультант Янка Палешова, переклад з чеської Ольги Ковальчук. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування для велоспорту в Україні) є обов'язковими.