Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Циклічні види спорту > Поради > Підготовка до ультрамарафону (part 3)

Підготовка до ультрамарафону (part 3)

Заключна, третя частина рекомендацій для хоробрих на всю голову, майбутніх фінішерів 100 км забігу!

З першою і другою частинами «лекторіуму» стосовно підготовки ви можете ознайомитися тут і тут.

У третій частині не буде нічого особливого, тільки статистика, цифри, явки, паролі і трохи секретиків від члена команди NUTREND Олександри Гришиної. Тому шо:

Тренер знає, тренер пОжив.

Вірш на музику полОжив.

Отже, розбираємо по полицях:

Якщо кнопку реєстрації на ультрамарафон ви тиснете з розумінням, ви можете боятися, але обізнано готові до цікавостей і складностей шляху - значить, текст нижче для вас!

Якшо хочете натиснуть без розуміння, але із заячим страхом - то вперед читать перші дві частини!

Скільки коштує 100 км ультра матеріально і фізично?

Майже кожного дня я отримую купу питань:

- Саша, а шо ти їси?

- А в чому бігаєш?

- А скільки ти спиш?

- А який в тебе годинник?

- А які тапки порекомендуєш?

- А шо з собою на старт брать?

- А як його бігать?

Я - онлайн центр допомоги по життєво важливим питанням. І у цих статтях намагаюсь охопити максимальний обсяг, шоб спростити своє повсякденне відповідальне життя.

Моя підготовка до ультрамарафону в цифрах:

1. Реєстрація на забіг (саме київський ультрамарафон) - 800 грн

2. Кросівки для довгих тренувань у комфорті (New Balance V1080) - 2500 грн зі знижкою 50% під час акції (я хотіла саме цю модель, це моя третя пара 1080)

3. Спортивне харчування на гонку + прикормлювання/підкормлювання організму перед - 1200 грн (я з Nutrend багато рокiв i не приховую наших вiдносин)

4. Фармацевтична (гомеопатична) підтримка організму (цілеспрямовані курси прийому різної тривалості) - 2500 грн

- Вітамінний комплекс (Nutrend multivitamin, Nutrend multimineral) + янтарна кислота (у аптеці)

- Підтримка суглобів (Nutrend Flexit drink)

- Підтримка серцевого м"язу (панангін у аптеці та Nutrend Inosine)

5. Послуги масажиста (беремо в увагу 12 тижнів підготовки до забігу) Це мінімум 12 масажів (1 на тиждень) а в ідеалі 15-18 разів за весь період. Один сеанс в мого масажиста коштує 250 грн*12 = 3000 грн

6. Похід у баню/сауну раз на 10-14 днів - 500 грн (1 день релаксу для тіла у SPA Цунамі в Дніпрі) 500*6 = 3000 грн

~ 14000 грн коштує шлях підготовки, якшо робити по уму, а не балабене.

(кста, рекомендація для жлобів, які ігнорують масажиста і відновлення взагалі: масажний рол коштує 800 грн, вперед! Прийдеться навчитись самим собі робити боляче КОЖНОГО ДНЯ (це окрім тренувань, да) і все одно цей шлях і близько не дотягне до спортивного масажу. Но ви і далі жлобіться, вам організм відповість скоро (і не організм буде винний у наслідках, а ваші дії зараз).

За такі штуки як годинник із нагрудним датчиком пульсу, нормальні бігові носки, поясна сумка на довгі тренування (куди телефон, гроші, ключі, магнезію, табли ізотоніку) - я навіть не заікалась, вони мають бути у вас, бо ми ж тут по уму.

Ліричний відступ (сєкрєтіки Гришиної)

Так чи інакше, раз на 7-10 днів я ходжу до масажиста (магині). В ідеалі треба більше, але не завжди виходить (гамно я таке). Баню намагаюсь не пропускати, бо організм паше фізично і його необхідно якісно відновлювати, щоб він не відмовив у самий відповідальний момент. Одне із плавальних тренувань на тиждень - це релакс, де я просто купаюсь 1500-2500 м. На ніжках у коротких ластах, на спині, брасом.

Масажним ролом також користуюсь.

Спортивні добавки Nutrend на поличці постійно, тому що я розумію, наскільки використовую свій організм і скільки йому потрібно для необхідного відновлення.

А якшо простіше, то уявіть, що ви купили машину. Вона така вся красіва, і ви хочете юзать її на всі сто і всім показувать, як вона вам нравицця. Ви заправляєте її якісним пальним, вчасно робите Т/О, міняєте мастила, миєте на автомийках із найкращим сервісом, і шоб в салоні обов"язково приємно пахло. Бо хочете, щоб машина вам служила і ви кайфували. Так от.

Боженька подарував мені звичайну машину. І з часом я зрозуміла, що можу трансформувати її у спорткар, всюдихід, болід, літак. Та у що душа бажає! І ви так само можете, якщо готові обізнано приділяти собі (своїй машині - організму) кожен день! Кожен! Це хороший вклад у ваше ж щасливе і фізично активне майбутнє. То ж задумайтеся прямо зараз - хто ви?

Літачка або трактор? (ліричний відступ закінчено)

Біжимо далі!

Важливі тренування і прикормка (test ride) організму перед змаганнями.

Коли це робити і навіщо?

Такі прикормки звичайно проводять за 3-4 тижні до змагань. Їх ціль на основних об"ємних тренуваннях протестувати режим харчування і гідратації, який збираєтесь використовувати під час змагань.

Робиться це для того, щоб перевірити, що САМЕ ЦЕЙ бренд/склад/графік не підведе у день змагань (в який і так вже немало зусиль і фінансів вкладено, тому дотягніть) і якщо щось не так, то є можливість і час підібрати і протестувати інше.

Харчування в день і під час змагань:

Вода. Гідратація.

75-80% нашого організму складаються з води. Якщо ви маєте нагоду пити кожні 15 хв. - це ідеально. Але й кожні 20-25 хв. теж непогано. І так всю дистанцію. З самого початку рекомендую пити ізотонік і тільки енергетичні гелі запивати водою.

Що таке правильна гідратація і чому так часто? Треба підтримувати баланс по 2 невеличких ковтка кожні 15-20 хв., щою не пізно було пити Боржомі. Якшо ви пропустили і хочете видудлить мінімум 300 мл води - це значить, що ви своїми руками завели організм у стрес. Треба пити тоді, коли не хочеться (голові), щоб тіло бігло, а тіло пити хоче, повірте.

А шо буде, якшо я видудлю 300 мл за один раз?

Це буде хелоу до серця з любов"ю. Біжите ви такі собі, все налагоджено, темп, пульс, рухи. Пропустили воду. Густішає кров, серце її качає з більшим напруженням. Ви (головою) захотіли пити тоді, коли тілу вже давно пора.

Фігачите в себе 300 мл води, зупиняєтесь, збиваєте темп, пульс. 300 мл рідини потрапляють в організм. Серце, качай + іще 300 мл! Ща вони всмокчуться і качай! І це ви самі собі зробите.

Ніяких секретів, просто фізіологія!

Харчування.

Гелі кожні 40 хв. Мене рятують Nutrend Endurosnack i Carbosnack на всі часи.

Іще періодично катять желейні цукерки або фініки. Але це на любителя.

(читаємо вище, ТІЛЬКИ ВЛАСНИМ МЕТОДОМ ПРИКОРМКИ МИ ТЕСТУЄМО ВАРІАНТИ ХАРЧУВАННЯ! Від Васі Пупкіна чув, йому катить - таке не катить! Тільки самим тестувати!)

Якщо після 7 години бігу організм перестане приймати харчування (хочеться блювати при думках про їжу чи про смак гелю) - це теж нормально, переходьте на ізотоніки і періодично енергетичні таблетки (Nutrend Carbonex, максимум дві на 3 години).

Це означає, що організм трохи підзадовбався бігти і виключив травлення, щоб зберегти сили, бо хазяїн вмикнув Фореста і біжить!

Тому схема проста як світ.

Ви скажете: з водою і їжею зрозуміло але все-таки... 100 км бігти, про шо його думать?

Думки під час ультрамарафону

Все буде цікаво.

Старт, ейфорія, всі побігли

Ізотонік, гель, вода

Ой, як дівчинка гарно біжить

Ізотонік, ізотонік, гель

Парєєєнь, ти красівий (і посміхатись і рукой махать, поки ще машеться)

Вода, ізотонік, гель, вода

Думки по захопленню планети триатлетами

Гель, вода, гель

А Гришина-таки, молодєц, убєділа, зараза, бігти 100 км

І ізотоніком, ізотоніком запивайте ці думки!

Хто ці ультри придумав, цвях йому в голову (но з цього моменту у кожного в голові своє)

А там.... Оп, і фініш 100 км!

Кінець.

P.S. Як би я тут весело все не розклала, а 100 км бiгом - це серйозний челенж для голови i фізично складний для органiзму. I чим бiльш обiзнано ви йдете до його реалiзацiï, тим цікавіший шлях.

За кордонами втоми і стресу всередині нас існують неймовірні легкість та сила, про які ми не здогадуємось, і до яких так ніколи і не звертаємось, тому що ніколи не долали цей поріг.

Я точно знаю про існування цієї легкості та сили, бо кілька разів переступала цей поріг. Бажаю вам цікавого шляху! Робіть все в кайф і пам"ятайте, що всі кордони в голові, знімайте кайдани з тіла! Будьте щасливі і бігануті на всю голову як я.

До нових зустрічей! Ваш тренер!

© 2019, Nutrend, автор Олександра Гришина. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування в Україні) є обов"язковими.