Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Циклічні види спорту > Поради > Клеймо медалі - його складові

Клеймо медалі - його складові

Як пережити невдачі в спорті? Своїм досвідом ділиться відома українська тріатлоністка команди Nutrend, Валентина Молчанець.

За свою довготривалу та доволі насичену кар"єру в професійному спорті, після багатьох грандіозних успіхів і не менш «глибоких» провалів, я хочу поділитися з вами своїм досвідом.

Більшість чемпіонів говорять здебільшого про успіхи та блискучу сторону високих досягнень і нагород за свою працю. Ніколи не замислювались - чому саме так? Адже у будь-якого спортсмена, так як і у успішної по життю людини були і є свої невдачі/падіння/дилеми/поразки/травми та інші проблеми.

Звичайно ж, більшість з нас (в тому числі і я десь далеко в глибинках своєї душі) мріють про той день, коли вони «розгребуть» нарешті всі свої проблеми, з"явиться хтось в ролі Алегрової в їхньому житті і всі «тучі развєдьот рукамі»...

Насправді такого часу ніколи не настане. І весь секрет тут в сприйнятті вами ж самими вашої «проблеми». 

Мене не раз запрошували спікером в різні школи і спортивні секції. Знаєте, яке саме питання найчастіше з тремтячим голосом було задане мені в кінці мого виступу?

Як ти переживаєш свої поразки та невдачі?

І перш ніж дати відповідь на це питання, я б хотіла поринути трошки глибше, в наше з вами дитинство і відзначити роль неправильного ставлення вчителів, батьків, а згодом і дітей до своїх оцінок в школі, а як наслідок, неправильну реакцію вже дорослої людини на так би мовити «невдачу» або «поразку» в житті. 

Пояснюю. У наш час погана оцінка сприймається учнем як покарання. Просто уявіть собі типову ситуацію: вчитель з таким собі виразом обличчя клоуна Пеннівайза мстить учневі за «зіпсовані нерви», вимальовуючи занижену оцінку, а батьки, як бонус карають вдома «виправними роботами» або ременем... Хоча насправді, оцінка на меті повинна лише вказати, де в учня «все добре», а де потрібно приділити трохи більше уваги або часу для подальшого успіху.

Так ось, «невдача» або «поразка» в житті дорослої людини, на прикладі оцінки в школі - повинна лише нести мету вказати на те, на що саме потрібно звернути увагу і чому саме потрібно приділити більше уваги і часу, вказати де саме у вас слабке місце.  А як всім нам відомо: «де тонко там і рветься»... Тільки і всього!

Не потрібно займатися самобичуванням, стражданням, цілодобово жаліти себе, звинувачувати долю або боятись осуду, критики оточуючих. Все те ж саме аналогічно повторюється, як в спорті, так і в повсякденному житті успішної людини. 

Звичайно, це все добре розуміється і сприймається, як належне тоді, коли немає  проблем і все більш менш добре. А ось коли все не так гладенько, як хотілось, тоді це важко адекватно сприймати і дотримуватись цієї заданої філософії та обраного вами з самого початку шляху. І якщо у когось, хто читає це промайнула думка типу: «пффф, звичайно! По клаві стукати і роздавати свої «совєтікі» то набагато легше».

Вперед до успіху в спорті

Поспішу вас випередити - я не просто «майстер клавіатурного стуку», а людина, яка досягла немалих вершин в спорті, подолавши перед цим череду невдач та важких травм. Я знаю як це. Я знаю як це, коли перед чемпіонатом світу, до якого ти готувався досить великий проміжок часу і поклав занадто багато зусиль тебе збиває вантажівка і лікарі ставлять невтішний діагноз, який може перекреслити подальшу твою спортивну кар"єру і справу всього твого життя. В моєму житті було і таке...

А рік по тому я все ж таки поїхала на омріяний чемпіонат та виборола там перемогу. Цей випадок загартував мене. Тому ніколи не зациклюйтеся на поразці. Шукайте вихід. Він завжди є. Це 100%! Бездіяльність, сльози і картання ще нікому нічим не допомагали. В історії ні одного такого випадку ніким не зафіксовано. 

І найчастіше в своєму житті ми скаржимось саме на ті речі та випадки, які були нам необхідні для подальшого розвитку та росту. І саме таких прикладів та випадків в історії мільйон!

До речі, деякі керівники відомих компаній не наймають жодного випускника ВНЗ, що за своє життя не зазнав хоча б однієї поразки, бо також вважають, що в результаті саме такі люди більш рішучі та цілеспрямовані. Адже так звані «провали» сприяють подальшому зростанню особистості та успіху.

Невдач немає! Є тільки нові можливості і будь-який камінь спотикання може стати каменем, від якого можна зробити сильне відштовхування і самовдосконалитись в справі свого життя.

© 2019, Nutrend, автор Валентина Молчанець (https://www.facebook.com/valenteya/). При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування в Україні) є обов"язковими.