Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Циклічні види спорту > Поради > Транзитна зона у триатлонi: поспіш…

Транзитна зона у триатлонi: поспішив - людей насмішив!

Міжсезоння у самому розпалі, час для розбору польотів настав. Минув стартовий сезон, а у нашому полку прибуває. Все більша кількість людей цікавиться і йде у триатлон. Це циклічний вид спорту, нелегкий фізично і технічно але дуже цiкавий. Треба не тільки вправно пливти, крутити та бігти, а ще й вміти технічно робити переходи між цими видами.Автор: Олександра Гришина, Nutrend Team

Транзитна зона (ТЗ) - це місце переходу з плавання на велоетап а також з велоетапу на біг. Це місце, де завжди можна наробити числену купу помилок і не отримати відповіді на купу питань.

Старт, закінчення плавального етапу, пульс 180, нервово шукаючи за спиною мотузку розстібання гідрокостюму, любителі один за одним вибігають із води. У квадратних очах читаються питання: Шо в цьому світі взагалі коїться? Де я лишив велосипед? Навіщо воно мені взагалі? Чому не можу зкинути рукав гідрокостюму? (бо там годинник, кеп) Я отримав по голові, де той чувак? Де повипливали мої суперники, де я?

І такий кожен божий старт. Відрацьовуй не відпрацьовуй проходження ТЗ на тренуваннях - а на старті усе інакше. Багато людей, шуму, натовп, емоції, а коли всі починають пливти і отримуєш першого ненавмисного стусана - світ перевертається. Схема у голові дає збій.

Людина губиться, і замість того, щоб слідувати за планом, очі починають шукати образившого плавця. Вітаю, спокійної ТЗ вам уже не зробити - ціль змінено.

Як же бути, коли вже докотились до такого життя? Не спішити і думати, коли розумієте, що емоції беруть верх.

Любительский, довгий триатлон - це такі штуки, де право на помилку у вас є (але краще не використовувати його), а також, у вас є право трохи довше і більш розмірено виконувати деякі технічні елементи. Які обійдуться меншими енерго та нервовими витратами і більш того, будуть швидше виконані. Але спокійно, тільки без нервів!

Ще під час занять олімпійським та спринтовим триатлоном у мене бувало, що боротьба за місця закінчувалась рівно у першій ТЗ. Тому що швидкості зашкалювали, особливо на європейському рівні. Підслизнувся при виході із води - твоя група може поїхати. Вирішив одягти сонячні окуляри разом із шоломом у ТЗ - те ж саме.

Починаєш спати, а не бігти (зі швидкістю 3.45-4.00 хв/км) - група їде. А це майже кінець  - тебе вистачило випливти на гарній позиції, а от втримати її у ТЗ не вийшло. Ти опиняєшся десь там… І та локація явно не задовільняє твій рівень підготовленості.

У довгому триатлоні не так. Час для розмірених і чітких дій є. Часу стіки, наскільки велика кількість учасників і довга ТЗ. Ті, хто бували на айронмені - знають. То ж, якщо щось пішло не так - не треба піддаватись паніці.

Поспішив - людей насмішив, знаєте таке? От, це - життя. Поїхали!

Дотошно відпрацюйте перед стартом кожен крок дистанції у голові. Особливо транзитні зони. Такий собі аутотренінг.

По-перше - запам'ятайте і знайдіть орієнтири місцезнаходження вашого велосипеду у ТЗ, якщо у стартовому листі over 300 спортсменів. Чим більша кількість учасників, тим більша ТЗ, тим довше ви можете шукати ваш велосипед, якщо не запам’ятали його мысцезнаходження. Банер, дерево, палатка таймінгу, сім'я але зробіть так, щоб ви не вбігали у ТЗ з думками: тут же 300 однакових байків, а один із них десь далеко мій. Часу на пошуки велосипеду можна витратити багато. Не втрачайте його, знайдіть орієнтири з обох кінців ТЗ і щасливо йдіть собі на старт.
- не звертайте уваги і не нервуйтесь, якщо хтось штовнув вас на старті (контактний вид спорту, теж зуби майте)
- не звертайте уваги і не нервуйтесь, якщо отримуєте від когось подачу під час плавання (це відкрита вода, welcome, рєбзя)
- останні метри плавального етапу присвячені не тому, щоб за кимось втриматись у ногах або думок про всесвіт.

Вони присвячені скрупулезному згаданню дій у ТЗ:
1. Я виходжу із води, знімаю з очей окуляри і переміщую їх на лоба, не перестаючи повільно але впевнено бігти.
2. Знімаю годинник і хапаю у зуби.
3. Лівою рукою відліплюю заліпку гідрокостюму, а правою - тягну за мотузку та розстібаю гідрік. Знімаю його до поясу.
4. Повертаю годинник на руку.
5. От так ненав'язливо ми опинилися у ТЗ, а гідрік вже наполовину знятий.
6. Добігли до свого велосипеду, знімаємо плавальні окуляри і шапочку, кидаємо до свого боксу. Великими пальцями правої і лівої руки піддіваємо гідрік і різким рухом зтягуємо до колін.
НА ПІДЛОГУ НЕ СІДАТИ! ВИ – СИЛЬНІ! І МОЖЕТЕ ОБІЙТИСЯ БЕЗ ЦЬОГО!
7. Якщо штанина гідрокостюму в одягненому стані знаходиться у вас посередині гомілки, то наступна дія - це зачепити пальцями одну штанину і різким рухом зняти. Потім іншу штанину.
8. Все, діло в шляпі! Подолали все, не сідаючи на... Підлогу!
Кидаємо гідрік у ваш бокс, де є ваші окуляри і шапка.
Все, шо коїться навкруги - не звертаєте уваги. У вас є ви і ваша ТЗ.
9. Одягаєте стартовий номер, шолом, пхаєте гельки/батончики Nutrend ( Carbosnack, Endurosnack, Powerbike bar) по карманах триатлонки, взуваєте велотуфлі (якщо ще не навчились застрибувати на велосипед з веловзуттям на ходу)
і вибігаєте за лінію ТЗ.
10. Взяли м'яч і фігачте!

Висновок по схемі «усе продумано»:
Нервів витрачено - 0
Пульсова зона - в порядку
План на гонку - все чітко

Транзитна зона - і нехай весь світ зачекає! Без спішки, незай земля пообертається якісь 3-4 хвилини навколо вас. Те ж саме стосується другої ТЗ.
- десь за 400-600 м до кінця велоетапу починаємо неспішно роззуватись з велотуфлей під час руху на велосипеді (якщо уже навчились так)
- роззулися, перекинули одну із ніг через раму (за 20-30 м до лінії зходу з велосипеду) , стали на одній із педалей (на якій зручно) і за 3-5 метрів до лінії початку ТЗ зістрибнули з велосипеду.
- знайшли своє місце, повісили велосипед, зняли шолом, взули бігові кросівки, взяли гельки/енергетики (Carbosnack, Carbonex, Gutar) і... Все! Діло за малим - добігти до фінішу!
(при подоланні ТЗ на серії Ironman все трохи інакше, там є підписані пакети для ваших речей але схема від того не змінюється)

Вперед, медвед! Інформаційно озброєними у наступний сезон!

© 2017, Олександра Гришина. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування для тріатлону в Україні) є обов'язковими.