Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Циклічні види спорту > Поради > Роль спортивного харчування в спо…

Роль спортивного харчування в спортивному житті

"ATTENTION, допінг and хімія!" - про роль спортивного харчування в спортивному житті розказує член команди NUTREND Валентина Молчанець.

Я професійний спортсмен. І як у всіх професійних спортсменів, спорт - важлива частина мого життя. Тому я намагаюсь зробити все необхідне, та все від мене залежне, щоб ця частина мого життя була якомога успішною. Тренування, харчування, відновлення,сон, розвиток та самовдосконалення, психоемоційна розрядка - це все важливі «інгредієнти» (правда ще не всі) високого результату та успіху.

Тому, саме цим складовим я завжди стараюсь приділити максимум уваги, не тільки з теоретичної, але і з практичної сторони. І я не випадково почала з пункту «харчування».

Харчуванню та раціону я приділяю достатньо багато уваги. Адже я розумію, що правильне харчування - це частина успіху, та важлива ланка на шляху до перемоги.

Проте, внаслідок моїх неодноразових публікацій та майже щоденних «сторіс» у соцмережах у багатьох моїх друзів, знайомих та навіть членів родини з"явилась невиправдана паніка щодо мого раціону.

Причому у деяких людей, які бачать, що я часто вживаю перед/після/під час тренування необхідні мені елементи спортивного харчування на обличчі викарбовується вираз з картини «Крик» Едварда Мунка. Та і звуки лунають не гірше... «Ааааа!! Таке відчуття, що ти окрім спортпіту нічого більше не «хаваєш», або «досить їсти цю хімію, це ж жахливо, іди краще молочка випий з батоном» чи «Я вже бачив такі банки у «качків». Ти що, теж допінг вживаєш?».

Протеїни, гелі та енергобатони

Ні, я не харчуюсь одними тільки протеїнами, гелями та енергетичними батончиками. Насправді, харчуюсь я правильно, збалансовано і досить багато внаслідок великих фізичних навантажень. Але я не з тих людей, що полюбляє пейзажно фотографувати всю свою спожиту їжу кожен раз, перед тим, як її з"їсти. Я не фуд-блогер, який фотографує все, що є на тарілці і тим самим мучає всіх очікуючих навколо, поки у них тече слина, а за нею, згодом і сльоза...

І моє головне правило в їжі, як професійного спортсмена, а також звичайної людини, яка хоче бути якомога довше насолоджуватись здоровим життям: «Простота, збалансованість та різноманіття». Тому, я слідкую за тим, щоб в кожному прийомі їжі в мене були і вуглеводи, і білки, і жири. Причому у різних пропорціях та без надмірної термічної обробки (скажіть нарешті «НІ» смаженій їжі). І одне єдине спортивне харчування дійсно ніколи не замінить повноцінне харчування та необхідне кожному різноманіття наших доступних нам продуктів. Це саме та ситуація, коли все працює в комплексі - і збалансоване харчування і додаткова підтримка у вигляді нутрієнтів. 

Спортивне харчування в спорті

Але без спортивного харчування досягти потрібних, гарних результатів в спорті просто нереально. Тому, якщо Ви/Ваші друзі/рідні/близькі серйозно або навіть професійно займаються спортом - будьте готові до зустрічі зі всілякими новими цікавими баночоками, вітамінками та порошочками (все легально - не лякайтесь). І повірте, це не допінг, це НЕ хімія, це НЕ марнотратство, це НЕ БАДи і це НЕ «пустишка». Це такі необхідні спортсмену або людині з активним способом життя додаткові нутрієнти!

Звичайно, якщо Ви бігаєте чи займаєтесь спортом просто в задоволення, один раз чи двічі на тиждень без бажання чи перспективи в майбутньому взяти участь у змаганнях - спортивне харчування для Вас не грає таку важливу роль. Але для людини, що стала на обраний шлях спорту, так званий в народі «спортпіт» дійсно необхідний. В першу чергу - це додаткові та якісні макро- та мікронутрієнти, які при досить активному способі життя витрачаються вдвічі, а то і втричі швидше, ніж для людини без спорту в своєму житті. Це надійна підтримка серцево-судинної, скелетно-м"язової, нервової, імунної та інших систем нашого організму. Також спортпіт - це дійсно ідеальне та швидке відновлення для подальшої якісної роботи, уваги та повноцінного життя.

P.S. До речі я, як освічена в сфері харчування людина, рекомендувала більшості переглянути свій раціон та доповнити його потрібними мікро- та макронутрієнтами. Адже наше харчування нажаль не є збалансованим та різноманітним через ряд чинників (ритм життя, надмірну напруженість, середовище існування, стрес і т.д). Але це все нашому організму ми пояснити не в змозі і наші «причини» його не цікавлять. Тому, у кожної людини має бути свій набір «мастхевів» з потрібних додаткових нутрієнтів. Свій «мастхев» я чудово знаю та обґрунтовано вживаю. 

© 2019, Nutrend, автор Валентина Молчанець. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування в Україні) є обов"язковими.