Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Циклічні види спорту > Поради > Спорт і алкоголь: чи можна їх поєдн…

Спорт і алкоголь: чи можна їх поєднати?

Зізнайтеся чесно, хто рахував кількість зжертого та випитого на новорічні свята? Страшно? А мені от - ні, говоритиму про спорт і алкоголь!

Автор: Олександра Гришина

Матеріал корисний для загальної освіти активним порушникам режиму, а також тим, хто бурно не святкує, але порушивши, виронив зі свого графіку 3-4 тренування (не обов"язково новорічні свята, всяке буває).

Як повертатись до тренувань після активного святкування?

Як алкоголь впливає на організм людини? Чому вживання великої кількості призводить до таких наслідків як похмілля та набір ваги?

Алкоголь уповільнює обмін речовин

Спирт розкладається швидше, ніж їжа, але алкоголь при тому, токсичний для нашого тіла. І всі сили організму в першу чергу будуть спрямовані на нейтралізацію випитого, а не на те, що саме по собі повалить у боки і на п"яту точку.

Алкоголь збільшує апетит

Підвищений рівень етанолу активує клітини, які звичайно вмикаються під дією нейропептида AgRP (Agouti-related protein). Його інколи звуть гормоном апетиту.

Підвищений апетит + послаблення контролю під дією спиртного = вибір олів"єхи, холодцю і тортика у якості закусок, які просто підуть вам у зайві кілограми.

Кепський ранок (в який хочеться здохнути, не так як після марафону із розкладкою від фонаря)

Вживання алкоголю викликає похмілля (капітане очевидносте), а окрім того погано впливає на якість сну.

Алкоголь блокує фазу «швидкого сну». Саме в цій фазі організм найкращим чином відпочиває, коли спить. Звідси результат - відчуття розбитості після підйому.

Наша печінка - це тєрпіла і трудяга, яка з усіх сил намагається вивести алкоголь з організму (і інше добро, яке ви всередину себе закидаєте/заливаєте).

Якщо випитого мало (в нормі, якщо можна так висловитись, до 50 мл міцних напоїв або 200 мл вина), то розклад вжитого відбувається повністю до вуглекислого газу та води. Коли випитого забагато - печінка не справляється з роботою, і процес окислення спирту може зупинитись на першій стадії реакції, в результаті якої утворюється уксусний альдегід.

Наслідки зупинки на цій першій стадії - літачки та вертоліти, слабкість, нудота (тепер ви трохи знаєте з хімічної точки зору, як виглядає «треба менше пити»).

Алкоголь зневоднює

Він діє як діуретик, викликаючи дегідратацію, внаслідок якої починають зневоднюватись та усихати тканини організму. Також під дією алкоголю гальмуються процеси вироблення гормонів росту та тестостерону (а ви знали про це?), необхідних нам для росту м"язів, а також для потенції (точно не секрет, всі карти відкриті).

І це тільки квіточки. Про вплив алкоголю на мозок розкажу якось пізніше.

А зараз треба розібратись, як вийти з цього стану?

По-перше, і дуже важливо: під час/після гулянок - пити багато води (кееееп).

Головний принцип відновлення (після будь-чого, так само і після свят) - це послідовність та поступовість. Не треба назначати зустрічі з друзями та вечірки на останні дні перед виходом на роботу. Почніть поступово відновлювати режим сну та харчування. Почніть лягати спати кожного дня трохи раніше, ніж вчора. Є сенс запланувати кілька розвантажувальних днів, у які можна перейти на легкий раціон харчування - супи, каші, свіжі фрукти та овочі.

Пийте достатню кількість води, вона виводить з організму наслідки святкувань.

Сплануйте заздалегіть повернення до своїх тренувань. Навіть якщо ви пропустили всього 2-4 тренування, ні в якому разі не давайте одразу велике навантаження.

Все, як ми знаємо: хороша розминка на місці і 30-50 хв бігу у легкому, рівномірному темпі (залежно від ваших можливостей).

Не треба перевантажувати організм, це вже зроблено за столом (не дивлячись на відчуття свіжака на момент виходу на пробіжку).

Втягуємось таким лайтовим чином 3-4 дні, і повноцінно продовжуємо тренувальний процес.

І... повторення - мати вчіння: якщо вирішили жахнуть (не тренування) - пийте більше води і перечитуйте текст вище стільки разів, скільки треба, щоби остаточно дійшло (кожному своє, але то вже інша історія :)

Всім дякую за увагу!

© 2021, Олександра Гришина. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування в Україні) є обов"язковими.