Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Циклічні види спорту > Поради > Харчування в тріатлоні - поради та …

Харчування в тріатлоні - поради та рекомендації

Біг, плавання, велосипед, спортзал - це не все, що потрібно для успішного спортсмена-тріатлоніста. Харчування - це один з найважливіших компонентів нашого життя, а особливо для людей з постійним фізичним навантаженням.

При заняттях спортом усі метаболічні процеси проходять інтенсивніше і організм потребує більше енергії і поживних речовин.

Розібратись в правильному харчуванні , зокрема для тріатлоністів, що цікаво для нас найбільше, допоможе 4-х кратна чемпіонка світу по фітнесу, кросфіт атлет, танцівниця, тренер та дієтолог, обличчя команди "Нутренд" в Україні - Оксана Оробець.

Згідно з її словами був складений перелік основних принципів раціону спортсменів.

Звичайне харчування для тріатлону

Це те, що прямо впливає на наш стан, самопочуття і надає нам сил для нових досягнень. Не дарма ж кажуть, що ми те, що ми їмо :)

Тому перше, про що треба подбати, що саме ми вживаємо і в якій кількості. Приблизна кількість кілокалорій, яка потрібна для нормальних тренувань та відновлення, складає від 3000 до 5000 кКал на добу. Звісно, в день змагань ця цифра можу бути значно більшою.

Поповнити калорії можна і за допомогою БігМак, але це не той випадок, коли вони (калорії) підуть на відновлення після тренувань та накопичення енергії (наприклад, глікоген) для наступних занять. Тому гречка, чечевиця, бугур, бурий рис мають стати для вас основним джерелом складних вуглеводів. Звісно, має значення і коли ми це їмо. Не бажано наїдатися безспосередньо перед бігом та плаванням. Краще зробити прийом їжі за 2-3 години і бажано складними вуглеводами. Перед вело ситуація трошки інша, бо відсутня тряска і шлунок зможе перетравлювати їжу під час навантаження (звісно, якщо це не інтервальне чи швидкісне тренування ;) ).

За бажанням перед тренуванням (за 60-30 хвилин) можна з'їсти швидкі вуглеводи у вигляді печива та чаю.

Спортивне харчування для тріатлону

У наш час виготовляється безліч продуктів, призначених допомогти атлетам в періоди інтенсивних тренувань та відновлення, але специфіка тріатлону диктує свої правила. Тому відкладайте на другий план протеїн та гейнери і запасайтеся:

Омега 3 Нутренд

Так, він є в рибі та в насінні льону. Але відомо, що екологія вже не та і продукти не мають тієї концентрації поживних речовин, яка була раніше.  Тому є сенс вживати його саме у вигляді добавки. Омега 3 знижує рівень цукру в крові, знімає запалення, лікує хвороби серцево-судинної системи та зменшує резистентність інсуліну в крові. Коротше кажучи одні плюси :). До речі, для спортсмена рекомендованою дозою є близько 4000 мг за добу.

Антиоксиданти Нутренд

Вони є в овочах, фруктах та зелені але, як було сказано вище, екологія вже не та :( Найважливішою їх функцією для організму буде зміна лужного балансу.

Flexit Gold Drink

Саме ця харчова добавка для суглобів має в своєму складі не тільки хондроітин та глюкозамін, а й риб’ячий колаген. Саме така формула не дасть вашим суглобам почати зношувалося через велику кількість навантаження під час довгих тренувань та малого періоду відпочинку. 

Під час тренувань

В силу специфіки спорту, тренування з тріатлону мають великий об'єм, який набирається за рахунок часу. Це можуть бути і 5-ти годинні тренування і навіть більші. Тому поповнювати запаси потрібно і під час навантаження.  Для цього були створені спортивні снеки та гелі. Останні мають мінімальний час засвоєння через рідку форму та наявність мальтодекстріну (розчеплені вуглеводи). 

Іншим необхідним продуктом є ізотонік. Саме цей напій має в своєму складі як швидкі вуглеводи (цукор), так і мінерали (калій, магній, натрій). Це дозволяє поповнювати запаси речовин, яких бракує і які у великій кількості вимиваються під час інтенсивного потовиділення.

В такій ситуації вода не допоможе, бо за допомогою неї запаси електролітів не поповняться! Дехто вживає кока-колу. Але! В її складі відсутні мінерали і така велика кількість цукру (близько 20% на відміну від 6-12% в ізотоніку) буде засвоюватися у рази довше. Потрібно розуміти, що наперед (як вуглеводами) завантажитися мінералами не вийде. Поповнити втрачені запаси - так. Для цього теж є окремі добавки - мультимінерали ;)

Взагалі, сучасні виробники слідкують за розвитком спорту і створюють цілі лінійки спеціальних добавок. Наприклад, у торгової марки Nutrend є ціла серія для тріатлону, а на сайті вже готові плани харчування.

Тому не вигадуйте велосипед та користуйтеся тим, що було створено професіоналами для професіоналів. Бо як сказала Оксана Оробець: "Хочеш бути Елітою - тренуйся, відпочивай та харчуйся як Еліта!".

Матеріал підготувала Діана Полонська

© 2017, Nutrend. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування для тріатлону в Україні) є обов'язковими.