Shop Про компанію Співпраця Спортивне харчування
Shop
Нутренд > Циклічні види спорту > Поради > Ізотоніки - пити чи не пити? Частин…

Ізотоніки - пити чи не пити? Частина 2

Про важливість нашого щоденного гідробалансу ми обговорили у попередній статті. А тепер прийшов час дізнатись, що таке баланс електролітів у нашому організмі та його роль у нашій щоденній життєдіяльності. Про що необхідно пам"ятати, піклуючись про наше здоров"я у такі спекотні літні дні, а також при фізичних навантаженнях.

При сильному потовиділенні, як елементу нормальної терморегуляції нашого організму при високих температурах чи фізичних навантаженнях, разом з потом ми втрачаємо також і дуже важливі для нашого організму мінеральні речовини, що забезпечують передачу нервових імпульсів, подаючи м"язовій тканині у всьому нашому тілі (в тому числі і серцевій м"язовій тканині) сигнали про скорочення та розслаблення.

Також це призводить до ацидозу – зміщення кислотно-лужного балансу всього нашого організму в сторону збільшення кислотності. Тому, якщо ви помічаєте судоми в своєму тілі, першочергово варто наладити свій електролітний баланс.

Чим корисні ізотонічні напої

В таких випадках і стають в нагоді ізотонічні напої, купити які можна в Києві та по всій Укроаїні, що представляють собою водний розчин електролітів (кальцій, магній, натрій та калій), а також в багатьох випадках з додаванням вітамінів, фітонутрієнтів та вуглеводів (в якості «швидкого палива» при активному фізичному навантаженні).

Чудовим прикладом можуть слугувати ізотонічні напої Isodrinx та Unisport від Nutrend, якими користуються багато професійних спортсменів. Адже такий напій вже включає в себе всі вище перераховані необхідні електроліти (натрій, магній, кальцій та калій) в біодоступній для нашого організму формі,  та, що є не менш важливим – містить у собі ряд вітамінів (вітаміни групи В, вітамін С та вітамін Е).

Пам"ятаємо, що вітамін С важливий для підтримання гомеостазу, зменшення ризиків запалення, для гарного функціонування імунної системи, а також є важливим гепатопротектором, що в своє чергу захищає наші клітини від прискореного старіння, яке відбувається у спеку та надмірному «споживанні» ультрафіолетових променів.

Так як осмотичний тиск ізотонічного напою чітко відповідає осмолярності плазми нашої крові, то легко всмоктуючись, всі необхідні нашому організму речовини швидко та ефективно допомагають підтримувати необхідний водно-сольовий баланс. Саме такий напій допоможе уникнути судом, перебоїв з серцево-судинною системою, тиском та самопочуттям.

Натуральний ягідний ізотонік

Самим звичайним прикладом простого літнього напою – є морс. Такий собі рецепт «ягідного ізотоніку». Потовчені ягоди (це може бути і смородина, і журавлина, і калинка - малинка), що дуже багаті на вітамін С та вітаміни групи В, залиті мінеральною водою допоможуть пережити вашому організму спеку з мінімальними втратами. Компоти – ні.

У далекому минулому, коли в доступі ще не було готових ізотонічних напоїв, за основу приготування напою брався аптечний препарат «регідрон». Це також не поганий варіант для приготування ізотоніку нашвидкоруч, хоча його смак дійсно бажає кращого (хто куштував, той зрозуміє…;).

Найпростіший спосіб приготування ізотонічних напоїв в дома – це взятий за основу вище зазначений «регідрон» та змішаний з водою у пропорції зазначеній в інструкції (1 пакетик на 1 літр води). Додати соки фруктів (лимон, апельсин) чи потовчені ягоди, не завадить трошки імбиру. За бажанням додати мед (але бути обережним діабетикам).

Готові ізотонічні напої в Україні

Якщо ж ви, хочете дійсно полегшити собі життя, зменшити ризики впливу спеки та електролітного дисбалансу на своє здоров"я і самопочуття, тоді наступні продукти слугують саме для вас:

Це вже готові ізотонічні напої з великою палітрою смаків, різними комбінаціями вітамінів, трав"яних екстрактів, амінокислот, а також наявна варіантивність у виборі з додаванням вуглеводів чи безцукрових варіантів!

Бажаю вам обрати свій унікальний напій, з яким ви отримаєте подвійну користь: і поживну рідину і необхідні речовини.

Пам"ятайте, що ваше здоров"я та тіло – це ваш найцінніший «капітал», саме який і дозволить вам повноцінно насолоджуватись прекрасним життям.

© 2020, Nutrend, автор Валентина Молчанець. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування в Україні) є обов"язковими.