Ольга Віюк, велоклуб “Градієнт”: “Цей невеликий матеріал, як і мої наступні, підійдуть для тих, хто тільки починає кататись і хоче прогресувати в результатах.”
Уявімо умовного райдера, котрий щойно придбав байк. Що найперше він зробить, після того як накатається на одинці? Правильно, знайде компанію однодумців, котрі вже не перший рік крутять педалі.
Після декількох виїздів групою він чи вона, почне задумуватись над тим, як стати швидшим, щоб легше і за коротший час долати відстані. З”явиться бажання бути сильнішим, щоб виїжджати складні підйоми. Наш райдер почне тренуватись 🙂
Коли, на його думку, він стане швидким та сильним, в нього з”явиться бажання випробувати себе в змаганнях, помірятися силами з іншими. Зазвичай, перші змагання повертають початківців в реальність.
Він ніби сильний, витривалий, але розуміє що чогось не вистачає для кращого результату. А не вистачає, скоріше за все, досвіду та змагального накату. Дива не станеться, якщо в цей момент прозріння, райдер вирішить, що в гонках йому рано приймати участь і продовжить просто кататись, тренуватись, не перевіряючи свій прогрес в змаганнях.
Тож, чому потрібно змагатися, навіть якщо на фініш ти приїжджаєш останнім, з відставанням про яке соромно сказати?
Перш за все, для здобуття досвіду. Тільки в гонках ми розуміємо над чим потрібно працювати. Над стартовим ривком, над технікою керування байком, над ментальною стійкістю чи над вмінням розподілити сили на всю гонку і т.д.
Виключно в бойових умовах можна в цьому суттєво прокачатися. Але і тренування ніхто не відміняє, особливо під пильним наглядом досвідченого наставника.
Тому не зволікайте, швидше плануйте участь в змаганнях на наступний рік, тим більше, календар основних стартів вже опублікований на відповідних ресурсах.
© 2020, Nutrend, автор Ольга Віюк, фото Олег Самойленко. При будь-якому використанні матеріалу зазначення його авторства та активне посилання на сайт Нутренд www.nutrend.com.ua (спортивне харчування в Україні) є обов’язковими.